knihy od Daniela Gladiše

Doporučuji

Občas se mě někdo zeptá, co sleduji za zdroje, co jsem přečetl za knihy, co bych mu mohl doporučit a podobně. Abych nemusel každému odpovídat zvlášť, vytvořil jsem k tomuto účelu stránku. Pokud bude někoho zajímat něco více, tak může položit dotaz v komentářích.

Knihy, které stojí za zmínku

  • Naučte se investovat od Daniela Gladiše – Moje vůbec první kniha o investování, kterou jsem si koupil. Dala mi dobrý základ pro další vzdělávání a dalo by se říci, že i pro mou vlastní investiční filozofii.
  • Akciové investice od Daniela Gladiše – Kniha která se místy podobá předchozí knize Naučte se investovat, což je dáno tím že ji psal ten samý autor. Četla se dobře a rozhodně ji mohu doporučit.
  • Inteligentní investor od Benjamina Grahama – Benjamin Graham byl nejen jedním z největších investorů všech dob a také byl zakladatelem hodnotové investiční filozofie.
  • Kostolanyho burzovní seminář od Andrého Kostolany – Kniha kterou jsem měl před lety půjčenou mě poučila ohledně toho, jak moc pošetilý může být akciový trh. V knize se často zdůrazňuje, jak je důležité používat zdravý selský rozum.
  • 11 super strategií největších investičních guru – Tuto knihu jsem obdržel zdarma v rámci tzv. informačního balíčku od Lynx brokera.  V mnohém mi připomínala knihy od Daniela Gladiše.

Weby

  • http://schickelgruber.blog.cz/Blog Jana Barty, kde se občas vyskytne zajímavý příspěvek ohledně akcií a investování. Kromě toho ještě bývá zajímavá diskuze pod články.
  • http://www.inwebstor.cz/Blog investora do webů, který mě před pár lety velice inspiroval. Škoda jen že už hodně dlouhou dobu nepřibyl nějaký nový příspěvek. Bylo to velmi zajímavé a poučné čtení. Mnoho článků na tomto blogu bude ještě dlouho aktuálních.

Nástroje

  • https://www.google.com/finance – Parádní věc, která v sobě ukrývá věci jako stock screener, tvoření vlastních virtuálních portfolií, sledování údajů z výročných zpráv, sledování historického vývoje kurzu akcií a spoustu dalšího.

Sdílet:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *