knowledge

Jak se dostat k investování do akcií

Když jsem se kdysi seznámil s pojmem akcie, dost dlouho mi trvalo, než jsem vůbec zjistil, jak se vlastně dostat k investování do akcií.

Po dlouhém prolézání všemožných stránek a fór jsem došel k tomu, že nejprve je nutné nalézt nějakého brokera / makléře / zprostředkovatele obchodování s cennými papíry. Říkal jsem si fajn, teď vím, koho mám asi hledat ale kde?

Pro ty, kdo nyní řeší podobný problém, mohu doporučit navštívit stránky ČNB sekci „Dohled nad finančním trhem“, kde se dá proklikat až na „Seznamy regulovaných a registrovaných subjektů finančního trhu“, kde nás budou zajímat „Obchodníci s CP a pobočky zahraničního obchodníka s CP“.

To je v podstatě seznam subjektů na území ČR, které mohou připadat v úvahu pro založení „akciového obchodního účtu“ (ne však u všech subjektů ze seznamu, některé poskytují třeba jen termínované vklady apod.). Jsou pochopitelně i možnosti založení účtu jinde než v ČR, ale pokud chcete mít přístup i na českou burzu jako já, tak je dle mého nejlepší založit si účet u nás.

Pro založení obchodního účtu obvykle stačí navštívit libovolnou pobočku dané instituce a mít sebou platný občanský průkaz.

Sdílet:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *