Jaká je nejlepší investice?

V posledních letech jsem čím dál více přesvědčen, že nejlepšími investicemi bývají investice do úsporných opatření. Takové investice nejen že mají obvykle velmi rychlou návratnost, ale též mívají i řadu dalších obecně prospěšných efektů, jako třeba omezení plýtvání energií a neobnovitelných zdrojů.

Jako velmi jednoduchý příklad mohu uvést jednu svou investici, kterou jsem udělal asi před 2-3 roky, kdy jsem nakoupil několik LED žárovek. V tu dobu sice byly o něco dražší než jsou nyní, ale i tak se mi investice do nich už dávno vrátila.

Led žárovky na heurece

Co mě velmi mile překvapilo je i to, že zatím mi všechny tyto LED žárovky bez problému fungují a to i v místech, kde svítím hodně a nebo i v místech, kde se často rozsvěcí a zhasíná. Jediná LED žárovka, která se mi porouchala, byla ta co jsem dal do lampičky se stmívačem, přičemž ta žárovka nebyla stmívatelná, takže chyba byla na mé straně.

Pochopitelně jsou i podstatně větší investice do úsporných opatření, které mají podstatnější dopad na množství ušetřených peněz, jako třeba zateplení budov, výměna starých netěsnících oken za nová plastová, změna způsobů vytápění na některý z efektivnějších způsobů, využití slunce k ohřevu vody nebo výrobě elektřiny a mnoho dalších.

Budu rád, když se zapojíte do diskuze a podělíte se s ostatními Jaké investice do úsporných opatření jste již udělali a jaké se Vám nejvíce osvědčili.

Sdílet:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *