O webu

Co je web czshares.com

Web czshares.com je z web zaměřený na sdílení zkušeností s investováním, akciemi a podnikáním.

Tvůrce webu

Jmenuji se Martin Zaloga, vystudoval jsem VŠ ČVUT (rok ukončení 2012) a nyní pracuji na zakázkách jako programátor. Ve volném čase se věnuji sportu, investování a webům. Jsem autorem mnoha článků zde a často komentuji články na jiných webech pod nickem Zylox.

Chci web jako je tento

Doporučuji

Občas se mě někdo zeptá, co sleduji za zdroje, co jsem přečetl za knihy, co bych mu mohl doporučit a podobně. Abych nemusel každému odpovídat zvlášť, vytvořil jsem k tomuto účelu stránku. Pokud bude někoho zajímat něco více, tak může položit dotaz v komentářích.

Knihy, které stojí za zmínku

  • Naučte se investovat od Daniela Gladiše – Moje vůbec první kniha o investování, kterou jsem si koupil. Dala mi dobrý základ pro další vzdělávání a dalo by se říci, že i pro mou vlastní investiční filozofii.
  • Akciové investice od Daniela Gladiše – Kniha která se místy podobá předchozí knize Naučte se investovat, což je dáno tím že ji psal ten samý autor. Četla se dobře a rozhodně ji mohu doporučit.
  • Inteligentní investor od Benjamina Grahama – Benjamin Graham byl nejen jedním z největších investorů všech dob a také byl zakladatelem hodnotové investiční filozofie.
  • Kostolanyho burzovní seminář od Andrého Kostolany – Kniha kterou jsem měl před lety půjčenou mě poučila ohledně toho, jak moc pošetilý může být akciový trh. V knize se často zdůrazňuje, jak je důležité používat zdravý selský rozum.
  • 11 super strategií největších investičních guru – Tuto knihu jsem obdržel zdarma v rámci tzv. informačního balíčku od Lynx brokera.  V mnohém mi připomínala knihy od Daniela Gladiše.

Weby

  • http://schickelgruber.blog.cz/Blog Jana Barty, kde se občas vyskytne zajímavý příspěvek ohledně akcií a investování. Kromě toho ještě bývá zajímavá diskuze pod články.
  • http://www.inwebstor.cz/Blog investora do webů, který mě před pár lety velice inspiroval. Škoda jen že už hodně dlouhou dobu nepřibyl nějaký nový příspěvek. Bylo to velmi zajímavé a poučné čtení. Mnoho článků na tomto blogu bude ještě dlouho aktuálních.

Nástroje

  • https://www.google.com/finance – Parádní věc, která v sobě ukrývá věci jako stock screener, tvoření vlastních virtuálních portfolií, sledování údajů z výročných zpráv, sledování historického vývoje kurzu akcií a spoustu dalšího.

Staňte se partnery tohoto webu pomocí výměny odkazů do této sekce. Můžete mě kontaktovat.

Partneři webu:

Chci web jako je tento

Sdílet: